Mobilné aplikácie pre Android

V súčasnosti najrozšírenejší operačný systém pre mobilné aplikácie predstavuje svojou otvorenosťou a variabilitou jedinečnú platformu pre široké spektrum výrobcov mobilných zariadení. Zariadenia využívajúce túto Android platformu ponúkajú svojim používateľom univerzálnosť a nezávislosť od hardvérovej platformy.

Vývoj mobilných aplikácii pre túto platformu je tiež menej finančne náročný, nakoľko nevyžaduje členské poplatky a platené prístupy do testovacích prostredí. Jeho jadro je postavené na OS Linux čo mu umožňuje fungovať akomkoľvek druhu zariadení a oblečení („wearables“), ako sú napriklad Android Wear, Android TV, Android Auto a mnoho iných.

Tvorba aplikácií je zjednodušená prostredníctvom publikovaných vývojových nástrojov (SDK) a samotným prostredím Android Studio alebo Eclipse, ktoré disponujú množstvom voliteľných rozšírení (pluginov). Výhodou je rýchla dostupnosť vytvorených aplikácii prostredníctvom služby Google Play, keďže neprechádzajú tak detailným kontrolnými procesmi ako v prípade App Store. Aj keď programovacím jazykom ktorý dominuje pri vývoji je Java, vývojové prostredia sú flexibilné a poskytujú široké možnosti využitia prakticky akéhokoľvek používaného vyššieho programovacieho jazyka.

Aplikácie pre platformu Android navrhujeme vždy podľa kombinácie overených postupov (best-practices) a najnovších poznatkov z oblasti vývoja. Android OS využíva princípy „materiálového dizajnu“, ktorý má za cieľ používateľovi bezprostredne a vierohodne sprostredkovať vnemy a pocity, ktoré sú pretavené do ovládania aplikácii aj samotného operačného systému. Jeho cieľom je do ovládania vhodne zapájať ľudské zmysly, intuíciu a fyzikálne zákonitosti.

Oproti iOS platforme je bezpečnosť Android platformy viac ovplyvnená používateľom, jeho zručnosťou a spôsobom akým využíva aplikácie. Aplikácie dostupné z Google Play sú spravidla bezpečné, ale je nutné dbať na dôkladnejšie preverovanie aplikácii dostupných mimo oficiálnych distribučných kanálov.

ActivIT pre vás dokáže vytvoriť akúkoľvek mobilnú aplikáciu. Od jednoduchých prezentačných mobilných aplikácii, informačných, rezervačných a nákupnych aplikácii, cez komunikačné a komunitné aplikácie až po vysoko špecializované aplikácie pre pracujúce so zabezpečenými  údajmi a citlivými informáciami.

Našou politikou je poskytovať svojim klientom konzultácie zdarma, preto využite jedinečnú možnosť získať viac informácií o tvorbe mobilných aplikácií, ich súčasných trendoch a riešeniach pre Váš biznis zdarma.

Späť na mobilné aplikácie

ActivIT consultation - coffee

ZAVOLAJTE NÁM ALEBO NAPÍŠTE, SKOČÍME NA KÁVU A DOHODNEME SA

KONZULTÁCIA ZDARMA

AKTUALITY

  • 08 MAR

    Sme radi, keď vidíme, že naša práca prináša našim klientom skvelý pocit a splnenie ich snov! Dnes sa na portáli ,,Čo dokáže mama" vytvorený Activiťákmi zaregistrovala 500tá šikovná mamička, ktorá si túžila svoju záľubu premeniť v malé podnikanie a tak si plniť svoje sny. ,,Sme totálne nadšené. Mamkám web príde prehľadný a krásne na ňom vedia pracovať.  ĎAKUJEME za všetko. Sme také šťastné, že Vás máme. Ste najlepšia programátorska firma na Slovensku (a to vieme o čom hovoríme, lebo sme skúšali už niekoľko a stratili veľa peniažkov)", hovorí Andrea Kováčová, zakladateľka projektu. Tak želáme Vám, všetkým žienkam a mamičkám krásny deň žien! Budememe sa nažiť naďalej plniť vaše sny. 

  • 31 OKT

    ActivIT vytvoril jedninečnú webovú prezentáciu historicky prvého skautského centra na svete založeného v roku 1923 zakladateľom skautkého hnutia, Lordom Baden-Powellom. Toto skautské centrum svetového charakteru s návštevnosťou cez 13 000 hostí ročne z vyše 50 rôznych krajín sveta sa nachádza v srdci Švajčiarkých Álp, v dedinke Kandersteg. Sme hrdí na to, že môže pomáhať tomuto skautskému centru, ktorého poslaním je zanechať svet lepším prostredníctvom výchovy, neformálneho vzdelávania a zmysluplného využitia volného času detí a mladých ludí v medzinárodnom prostredí. 

  • 07 SEP

    Aj tohto roku sme si niektorí boli zašportovať a oddýchnuť na MEGA úspešnej týždennej teambuildingovej akcii roku. Druhý septembrový týždeň sme spojili sily, kolegovia a kamaráti firiem ActivIT a BLACK COFFEE. Spoločne sme si zmerali sily s inými, na jachtárskej súťaži severnou Dalmáciou. Súťažilo 15 lodí a aj napriek roztrhnutiu lana na hlavnej plachte počas 2. rozplavby, sme sa nakoniec tešili z 3. a 4. miesta! Výnimočná partia a výnimočné umiestnenia to je výsledok akcie REGATA...

750+ PROJEKTOV